Direct naar inhoud

Curaçao en het wonder van het WK

Woensdag 10 juni om 21.30 op NPO 3!

In de documentaire Curaçao en het wonder van het WK zoekt documentairemaker Wensly Francisco uit wat de onverwachte WK-deelname van Curaçao losmaakt op het eiland. Je hoort verhalen van bekende profvoetballers, jonge talenten en betrokken inwoners over wat deze bijzondere prestatie voor hen betekent. Curaçao en het wonder van het WK kijk je woensdag 10 juni om 21.30 uur op NPO 3. Ben je benieuwd wat je ervan kunt verwachten? Lees dan hieronder verder.

Alles over de docu Curaçao en het wonder van het WK

Beleef Curaçao en het wonder van het WK bij de NPO met Ziggo

Laatste update: 8 juni 2026

Regie: Linda Hakeboom
Presentator: Wensly Francisco
Genre: Documentaire

Wat we weten over Curaçao en het wonder van het WK

In de documentaire Curaçao en het wonder van het WK neemt Wensly Francisco je mee naar Curaçao, het kleinste land dat zich ooit wist te plaatsen voor het WK voetbal. De prestatie onder bondscoach Dick Advocaat is bijzonder, maar roept ook vragen op. De WK-selectie bestaat namelijk voor een groot deel uit spelers die in Nederland zijn geboren en via hun Curaçaose afkomst voor het eiland mogen uitkomen. Van de 26 spelers is alleen Tahith Chong geboren op Curaçao. Waardoor we ons kunnen afvragen: leeft het WK ook echt op Curaçao zelf?

We zien hoe Wensly het eiland opgaat en spreekt met jonge voetballers, ondernemers en andere betrokken inwoners. Zo onderzoekt hij of de WK-koorts al is toegeslagen en wat deze prestatie betekent voor de inwoners van Curaçao. Tegelijkertijd volgt de documentaire bekende spelers uit de selectie, zoals Jürgen Locadia, Sontje Hansen, Leandro Bacuna en Eloy Room, tijdens het kwalificatietoernooi en de aanloop naar het WK.

De docu laat zien wat het voor een klein eiland betekent om ineens op het wereldtoneel van het voetbal te staan. Curaçao en het wonder van het WK gaat dus niet alleen over voetbal, maar ook over samenleving, cultuur en nationale trots.

Hoofdpersonen in Curaçao en het wonder van het WK

In de documentaire Curaçao en het wonder van het WK neemt maker Wensly Francisco je mee in de wereld rondom het nationale elftal. Hij volgt bekende profvoetballers in de aanloop naar het WK, onder wie de Nederlands-Curaçaose aanvallers Jürgen Locadia en Sontje Hansen. Ook ervaren krachten als middenvelder Leandro Bacuna en keeper Eloy Room komen aan het woord over hun rol in dit historische succes.

Daarnaast is er veel aandacht voor de lokale bevolking van Curaçao. Wensly gaat in gesprek met ondernemers op het eiland, jonge voetballers en coaches die op hun eigen manier betrokken zijn bij het voetbal. Ze vertellen hoe ze naar de WK-gekte kijken, wat de prestaties van het nationale elftal met het eiland doen en hoe ze de toekomst van het Curaçaose voetbal voor zich zien.

De presentator van Curaçao en het wonder van het WK

Curaçao en het wonder van het WK wordt gemaakt en gepresenteerd door Wensly Francisco. Hij begon zijn tv-carrière in 2005 als reporter bij het BNN-programma Spuiten en Slikken. In 2013 besloot hij zijn baan bij het leger op te zeggen om zich volledig op de media te richten. Bij het grote publiek werd hij vooral bekend door maatschappelijke documentaires en series zoals Rauw Curaçao (2021), Zonen zonder vaders (2010) en All Inclusive Curaçao (2025).

Wensly staat bekend om zijn betrokken manier van verhalen vertellen. Hij maakt grote maatschappelijke thema’s herkenbaar en dichtbij, en weet een vertrouwde sfeer te creëren waarin mensen zich makkelijk openstellen voor de camera. Omdat hij zelf op Curaçao is geboren, begrijpt hij goed hoe belangrijk nationale trots en identiteit op het eiland zijn.

Voetbal kijk je bij Ziggo

Stap nu over
  • Alle ESPN-zenders standaard in je tv-pakket (vanaf 1 juli)
  • Ziggo Sport met UEFA Europees voetbal
Gratis Samsung 55 Inch 4K Smart TV t.w.v. € 699 bij een 2-jarig abonnement
Alle ESPN-zenders standaard in je tv-pakket

Vanaf 1 juli bij Ziggo

Waar kijk je Curaçao en het wonder van het WK?

Je kijkt de docu Curaçao en het wonder van het WK op woensdag 10 juni om 21.30 uur op NPO 3. De documentaire duurt 60 minuten. Heb je de uitzending gemist? Terugkijken kan via NPO Start of NPO Plus.

Over de WK-kwalificatie van Curaçao

Curaçao en het wonder van het WK haakt in op het recente succes van het Curaçaose nationale voetbalelftal. De route naar het WK was bijzonder: tijdens de CONCACAF-kwalificatie maakte het team indruk met sterke resultaten in de groepsfase. In de beslissende kwalificatieronde eindigde het team met twaalf punten uit zes wedstrijden en een doelsaldo van dertien voor en drie tegen. Daarmee plaatste Curaçao, ook wel bekend als The Blue Wave, zich onder leiding van bondscoach Dick Advocaat voor het eerst voor het WK.

Op het WK wacht Curaçao een zware poule. Het land is ingedeeld in groep E en neemt het daarin op tegen Duitsland, Ecuador en Ivoorkust. Ze spelen hun eerste wedstrijd op zondag 14 juni. Curaçao begint als underdog, maar hoopt met teamspirit en vechtlust voor een verrassing te zorgen.

Als sportfan zit je goed bij Ziggo

Krijg je geen genoeg van het WK 2026? Dan hebben we nóg meer sportplezier voor je!