Overslaan en ga naar inhoud

Atletiek Olympische Spelen

Bekijk het programma

Tijdens de Olympische Spelen van 2024 komen verschillende Nederlandse atleten in actie. Denk bijvoorbeeld aan Femke Bol (400m horden), Sifan Hassan (1500m, 5000m, 10.000m en marathon) en Liemarvin Bonevacia (400m). De atletiekonderdelen worden van donderdag 1 t/m zondag 11 augustus afgewerkt. Benieuwd naar de starttijden? Bekijk dan het volledige atletiekprogramma hieronder.

Het Atletiek Programma op de Olympische Spelen

De Olympische Spelen van 2024 kijk je live bij de NOS

Laatste update: 17 mei 2024

Donderdag 1 augustus t/m zondag 4 augustus 2024

Donderdag 1 augustus 2024

Onderdeel Datum Tijd Zender
Snelwandelen heren - 20km Finale donderdag 1 augustus 7.30 n.n.b.
Snelwandelen dames - 20km Finale
donderdag 1 augustus 9.20 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Meerkamp heren - 100m vrijdag 2 augustus 10.05 n.n.b.
Kogelslingeren heren - Kwalificatie A vrijdag 2 augustus 10.10 n.n.b.
Hoogspringen dames - Kwalificatie vrijdag 2 augustus 10.15 n.n.b.
100m dames - Pre-series vrijdag 2 augustus 10.35 n.n.b.
Meerkamp heren - Verspringen vrijdag 2 augustus 10.55 n.n.b.
Kogelslingeren heren - Kwalificatie B
vrijdag 2 augustus 11.05 n.n.b.
100m dames - Series
vrijdag 2 augustus 11.50 n.n.b.
Meerkamp heren - Kogelstoten vrijdag 2 augustus 12.15 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Meerkamp heren - Hoogspringen vrijdag 2 augustus 18.00 n.n.b.
5.000m dames - Series vrijdag 2 augustus 18.10 n.n.b.
Hinkstapsprong dames - Kwalificatie vrijdag 2 augustus 18.15 n.n.b.
Discuswerpen dames - Kwalificatie A vrijdag 2 augustus 18.55 n.n.b.
4x400m estafette mixed - Series vrijdag 2 augustus 19.10 n.n.b.
800m dames - Series vrijdag 2 augustus 19.45 n.n.b.
Kogelstoten heren - Kwalificatie vrijdag 2 augustus 20.10 n.n.b.
Discuswerpen dames - Kwalificatie B
vrijdag 2 augustus 20.20 n.n.b.
Meerkamp heren - 400m vrijdag 2 augustus 20.50 n.n.b.
10.000m heren - Finale vrijdag 2 augustus 21.20 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Meerkamp heren - 110m Horden zaterdag 3 augustus 10.05 n.n.b.
Polsstokhoogspringen heren - Kwalificatie zaterdag 3 augustus 10.10 n.n.b.
100m heren - Pre-series zaterdag 3 augustus 10.35 n.n.b.
Meerkamp heren - Discuswerpen
zaterdag 3 augustus 10.55 n.n.b.
800m dames - Herkansing zaterdag 3 augustus 11.10 n.n.b.
100m heren - Series zaterdag 3 augustus 11.45 n.n.b.
Meerkamp heren - Discuswerpen
zaterdag 3 augustus 12.00 n.n.b.
Meerkamp heren - Polsstokhoogspringen
zaterdag 3 augustus 13.40 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Meerkamp heren - Speerwerpen A zaterdag 3 augustus 19.10 n.n.b.
1.500m heren - Herkansing zaterdag 3 augustus 19.15 n.n.b.
Kogelstoten heren - FInale zaterdag 3 augustus 19.35 n.n.b.
100m dames - Halve finale zaterdag 3 augustus 19.50 n.n.b.
Meerkamp heren - Speerwerpen B
zaterdag 3 augustus 20.10 n.n.b.
Hinkstapsprong dames - Finale zaterdag 3 augustus 20.20 n.n.b.
4x400m estafette mixed - Finale zaterdag 3 augustus 20.55 n.n.b.
100m dames - Finale zaterdag 3 augustus 21.20 n.n.b.
Meerkamp heren - 1.500m
zaterdag 3 augustus 21.45 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
3.000m steeple dames - Series zondag 4 augustus 10.05 n.n.b.
Kogelslingeren dames - Kwalificatie A zondag 4 augustus 10.20 n.n.b.
200m dames - Series zondag 4 augustus 10.55 n.n.b.
Verspringen heren - Kwalificatie zondag 4 augustus 11.00 n.n.b.
Kogelslingeren dames - Kwalificatie B
zondag 4 augustus 11.45 n.n.b.
110m horden heren - Series zondag 4 augustus 11.50 n.n.b.
400m horden dames - Series zondag 4 augustus 12.35 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
400m heren - Series zondag 4 augustus 19.05 n.n.b.
Hoogspringen dames - Finale zondag 4 augustus 19.50 n.n.b.
100m heren - Halve finale zondag 4 augustus 20.00 n.n.b.
Kogelslingeren heren - Finale zondag 4 augustus 20.30 n.n.b.
800m dames - Halve finale zondag 4 augustus 20.35 n.n.b.
1.500m heren - Halve finale zondag 4 augustus 21.10 n.n.b.
100m heren - Finale zondag 4 augustus 21.50 n.n.b.
UEFA Europees voetbal bij Ziggo Sport

Vanaf augustus beleef je al het UEFA Europees voetbal op 1 plek, alleen bij Ziggo Sport. Ontdek hoe jij kunt kijken.

Vanaf augustus beleef je al het UEFA Europees voetbal op 1 plek, alleen bij Ziggo Sport. Ontdek hoe jij kunt kijken.

Atletiek Olympische Spelen 2024

Maandag 5 augustus t/m zondag 11 augustus 2024

Onderdeel Datum Tijd Zender
400m horden heren - Series maandag 5 augustus 10.05 n.n.b.
Discuswerpen heren - Kwalificatie A maandag 5 augustus 10.10 n.n.b.
Polsstokhoogspringen dames - Kwalificatie maandag 5 augustus 10.40 n.n.b.
400m horden dames - Herkansing maandag 5 augustus 10.50 n.n.b.
400m heren - Herkansing maandag 5 augustus 11.20 n.n.b.
Discuswerpen heren - Kwalificatie B
maandag 5 augustus 11.35 n.n.b.
400m dames - Series maandag 5 augustus 11.55 n.n.b.
200m dames - Herkansing maandag 5 augustus 12.50 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Polsstokhoogspringen heren - Finale maandag 5 augustus 19.00 n.n.b.
3.000m steeple heren - Series maandag 5 augustus 19.04 n.n.b.
200m heren - Series maandag 5 augustus 19.55 n.n.b.
discuswerpen dames - Finale maandag 5 augustus 20.30 n.n.b.
200m Dames - Halve finale maandag 5 augustus 20.45 n.n.b.
5.000m dames - Finale maandag 5 augustus 21.10 n.n.b.
800m dames - Finale maandag 5 augustus 21.45 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
1.500m dames - Series dinsdag 6 augustus 10.05 n.n.b.
Speerwerpen heren - Kwalificatie A dinsdag 6 augustus 10.20 n.n.b.
110m horden heren - Herkansing dinsdag 6 augustus 10.50 n.n.b.
Verspringen dames - Kwalificatie dinsdag 6 augustus 11.15 n.n.b.
400m dames - Herkansing dinsdag 6 augustus 11.20 n.n.b.
Speerwerpen heren - Kwalificatie B
dinsdag 6 augustus 11.50 n.n.b.
400m horden heren - Herkansing dinsdag 6 augustus 12.00 n.n.b.
200m heren - Herkansing dinsdag 6 augustus 12.30 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
400m heren - Halve finale dinsdag 6 augustus 19.35 n.n.b.
Kogelslingeren dames - Finale dinsdag 6 augustus 19.55 n.n.b.
400m horden dames - Halve finale dinsdag 6 augustus 20.07 n.n.b.
Verspringen heren - Finale dinsdag 6 augustus 20.15 n.n.b.
1.500m heren - Finale dinsdag 6 augustus 20.50 n.n.b.
3.000m steeple dames - Finale dinsdag 6 augustus 21.10 n.n.b.
200m dames - finale dinsdag 6 augustus 21.40 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
35km snelwandelen mixed woensdag 7 augustus 7.30 n.n.b.
Hoogspringen heren - Kwalificatie woensdag 7 augustus 10.05 n.n.b.
100m horden dames - Series woensdag 7 augustus 10.15 n.n.b.
Speerwerpen dames - Kwalificatie A woensdag 7 augustus 10.25 n.n.b.
5.000m heren - Series woensdag 7 augustus 11.00 n.n.b.
800m heren - Series woensdag 7 augustus 11.45 n.n.b.
Speerwerpen dames - Kwalificatie B
woensdag 7 augustus 11.50 n.n.b.
1.500m dames - Herkansing woensdag 7 augustus 12.35 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Polsstokhoogspringen dames - Finale woensdag 7 augustus 19.00 n.n.b.
110m horden heren - Halve finale woensdag 7 augustus 19.05 n.n.b.
hinkstapsprong heren - Kwalificatie woensdag 7 augustus 19.15 n.n.b.
400m horden heren - Halve finale woensdag 7 augustus 19.35 n.n.b.
200m heren - Halve finale woensdag 7 augustus 20.02 n.n.b.
discuswerpen heren - Finale woensdag 7 augustus 20.25 n.n.b.
400m dames - Halve finale woensdag 7 augustus 20.45 n.n.b.
400m heren - Finale woensdag 7 augustus 21.20 n.n.b.
3.000m steeple heren - Finale woensdag 7 augustus 21.40 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Zevenkamp dames - 100m horden donderdag 8 augustus 10.05 n.n.b.
Kogelstoten dames - Kwalificatie donderdag 8 augustus 10.25 n.n.b.
100m horden dames - Herkansing donderdag 8 augustus 10.35 n.n.b.
Zevenkamp dames - Hoogspringen donderdag 8 augustus 11.05 n.n.b.
4x100m estafette dames - Series donderdag 8 augustus 11.10 n.n.b.
4x100m estafette heren - Series
donderdag 8 augustus 11.35 n.n.b.
800m heren - Herkansing donderdag 8 augustus 12.00 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Zevenkamp dames - Kogelstoten donderdag 8 augustus 19.35 n.n.b.
1.500m dames - Halve finale donderdag 8 augustus 19.35 n.n.b.
Verspringen dames - Finale donderdag 8 augustus 20.00 n.n.b.
Speerwerpen heren - Finale donderdag 8 augustus 20.25 n.n.b.
200m heren - Finale donderdag 8 augustus 20.30 n.n.b.
Zevenkamp dames - 200m donderdag 8 augustus 20.55 n.n.b.
400m horden dames - Finale donderdag 8 augustus 21.25 n.n.b.
110m horden heren - Finale donderdag 8 augustus 21.45 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Zevenkamp dames - Verspringen vrijdag 9 augustus 10.05 n.n.b.
4x400m estafette dames - Series
vrijdag 9 augustus 10.40 n.n.b.
4x400m estafette heren - Series vrijdag 9 augustus 11.05 n.n.b.
Zevenkamp dames - Speerwerpen A
vrijdag 9 augustus 11.20 n.n.b.
800m heren - Halve finale
vrijdag 9 augustus 11.30 n.n.b.
100m horden dames - Halve finale vrijdag 9 augustus 12.05 n.n.b.
Zevenkamp dames - Speerwerpen B
vrijdag 9 augustus 12.30 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
4x100m estafette dames - Finale
vrijdag 9 augustus 19.30 n.n.b.
Kogelstoten dames - Finale vrijdag 9 augustus 19.40 n.n.b.
4x100m estafette dames - Finale
vrijdag 9 augustus 19.45 n.n.b.
400m dames - Finale vrijdag 9 augustus 20.00 n.n.b.
Hinkstapsprong heren - Finale vrijdag 9 augustus 20.10 n.n.b.
Zevenkamp dames - 800m Finale vrijdag 9 augustus 20.15 n.n.b.
10.000m dames - Finale vrijdag 9 augustus 20.55 n.n.b.
400m horden heren - Finale vrijdag 9 augustus 21.45 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Marathon heren zaterdag 10 augustus 8.00 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Hoogspringen heren - Finale zaterdag 10 augustus 19.10 n.n.b.
800m heren - Finale zaterdag 10 augustus 19.25 n.n.b.
Speerwerpen dames - Finale zaterdag 10 augustus 19.40 n.n.b.
100m horden dames - Finale zaterdag 10 augustus 19.45 n.n.b.
5.000m heren - Finale zaterdag 10 augustus 20.00 n.n.b.
1.500m dames - Finale zaterdag 10 augustus 20.25 n.n.b.
4x400m estafette heren - Finale zaterdag 10 augustus 21.12 n.n.b.
4x400m estafette dames - Finale
zaterdag 10 augustus 21.22 n.n.b.
Onderdeel Datum Tijd Zender
Marathon dames zondag 11 augustus 8.00 n.n.b.

Als sportfan zit je goed bij Ziggo
Krijg je geen genoeg van de Olympische Spelen? Dan hebben we nóg meer sportplezier voor je!

Gratis voor Ziggo klanten op kanaal 14
Ziggo Sport

Ziggo Sport is dé sportzender van Nederland. Met heel veel voetbal zoals de UEFA Champions League, La Liga en Serie A, racing zoals MotoGP en IndyCar, golf, tennis en meer!