No Way Back VIPS 2026
Begin het jaar goed met No Way Back VIPS 2026! Het survivalprogramma is terug met veertien nieuwe BN’ers, die dit keer door de wildernis van Albanië trekken. Ook nu zijn weinig slaap, weinig eten en het gevaar van roofdieren weer de ingrediënten voor een spannend seizoen. Presentator Jan Versteegh staat opnieuw klaar om de deelnemers op te vangen, maar een verrassende afwezige is Ray Klaassens. Zijn vervanger? Commando John Sohilait. Je kijkt No Way Back VIPS 2026 sinds donderdag 1 januari vooruit op Videoland en sinds donderdag 8 januari wekelijks om 20.30 uur op SBS6! Lees hieronder meer.
Wat we weten over No Way Back VIPS 2026
Beleef No Way Back op Videoland bij Ziggo
Laatste update: 20 februari 2026
Het vorige seizoen van No Way Back VIPS was zwaar. Vooral Emile Ratelband had het moeilijk, die normaliter graag op blote voeten loopt maar in Roemenië toch schoenen moest dragen. De rest van de groep werd ook op de proef gesteld met de nabijheid van beren en de ijzige kou in de eerste nacht. Uiteindelijk was Tess Milne de winnaar van het programma, die als enige de tocht wist te voltooien.
In No Way Back VIPS 2026 staan opnieuw veertien BN’ers klaar om een barre tocht af te leggen. Dit seizoen trekken ze door de wildernis van Albanië. Daar hebben ze slechts tien dagen de tijd om de finish te bereiken, maar zo simpel is dat natuurlijk niet. De zware omstandigheden van weinig slaap, weinig eten en het constante gevaar van beren en wolven zorgen voor een uitdaging die velen nog niet eerder hebben meegemaakt.
Dit jaar passeren de kandidaten drie survivalkampen. Elk kamp heeft een geldwaarde, die bij aankomst in het desbetreffende kamp wordt bekendgemaakt door presentator Jan Versteegh. Daar krijgen de BN’ers een lastige keuze voor hun kiezen: achterblijven in het survivalkamp of doorgaan naar de finish. Een pittige beslissing, want er staat veel op het spel. Namelijk een prijzenpot van 100.000 euro.
Een opvallende afwezige in No Way Back VIPS 2026 is ex-commando Ray Klaassens, zo laat Versteegh weten. Hij wordt in dit nieuwe seizoen vervangen door commando John Sohilait, die bekend is als instructeur in het programma Kamp van Koningsbrugge.
Update aflevering 8:
Op dag 10 nam Jan de groep mee voor een lekker ontbijt. Na het eten vroeg hij hoe iedereen in de wedstrijd stond. De avonturiers moesten vandaag in duo’s de laatste etappe afleggen. De eindstand bepaalt vervolgens de startvolgorde voor de finale. De mannen vormden een duo, waardoor Merel en Danique ook samen gingen.
In de survivalkampen moesten ze in 20 minuten een boomstronk doorzagen. Ondertussen begon de groep aan een zware etappe met vier opdrachten: een rivier oversteken via een slackline, knopen leggen, een kist van 25 kilo meetillen, en een boomstronk doorzagen. Danique had moeite met de boomstronk, terwijl de mannen de opdrachten wel haalden. Tegen het vallen van de nacht bereikten ze het nachtkamp, waar iedereen een eigen slaapplek moest maken. John checkte voor het slapen nog even bij iedereen in.
De volgende ochtend vertrok de groep naar de finale. In de survivalkampen genoten ze van hun ontbijtje, terwijl ze het in Kamp 3 met een kopje koffie moesten doen. Jayh en Tommy bleken het snelst gisteren en gingen door naar de finale. Merel en Danique namen afscheid van de rest. De survivalkampen ruimden hun spullen op.
In de finale moesten Jayh en Tommy een lastige etappe van 3,3 kilometer afleggen langs 15 vlaggen, met ijle en koude lucht. Ze mochten daarnaast niet ingehaald worden door de oud-commando’s. Door de twee geslaagde opdrachten in de survivalkampen hadden ze slechts twee minuten voorsprong. Jayh werd ingehaald na een val en Tommy werd ook op zijn hielen achtervolgd, maar haalde net op tijd de eindstreep. Hij won daarmee 50.000 euro en werd de winnaar van No Way Back VIPS 2026.
Update aflevering 7:
Na het trekken van het rooksignaal kiest Tommy voor Bo, Bo kiest Arno, en Arno kiest Manuel. In de survivalkampen krijgen de deelnemers een nieuwe opdracht: meet 40 meter touw af (met een marge van 2 meter). Kamp 1 en 3 pakken het slim aan met menselijke lengte en Kamp 2 probeert het met stappen zetten. De aanpak van Kamp 1 en 3 werkt het best en ze halen de opdracht.
Bij aankomst in Kamp 3 was het kamp niet netjes achtergelaten en alle spullen waren kletsnat. In Kamp 1 lukte het niet om vuur te maken door de natte omstandigheden en moesten ze genoegen nemen met noten als maaltijd. Terwijl Kamp 3 kon genieten van een vers kopje koffie, arriveerde de groep na een tocht van 12 kilometer vermoeid bij het nachtkamp. Tommy kreeg last van fysieke klachten en worstelde mentaal tijdens de tocht, omdat hij het gevoel had als enige het spel te moeten beslissen.
Doordat twee kampen de opdracht hadden gehaald, moest iedereen de volgende dag 6 kilo hout per persoon meenemen op de hike. Merel had het zwaar en wilde naar huis, maar besloot toch nog een nacht te blijven. De zon scheen uiteindelijk weer. In Kamp 1 lukte het om vuur te maken, maar het handvat van de percolator vatte vlam, waardoor er toch geen koffie was. Kamp 2 liet een souvenir achter door een boom te kerven met “Deborah en Thomas No Way Back Vips”.
De avonturiers begonnen aan een lange etappe van 15 kilometer, met extra gewicht door het hout en een jerrycan water van 10 liter per persoon. In Kamp 1 gebruikte Kees de jerrycan om zich te wassen. Na flink doorlopen bereikte de groep het nieuwe nachtkamp. Aan het einde van de dag werden ze bijeengeroepen voor een korte uitleg van survivalskills die ze morgen hard nodig zullen hebben.
Update aflevering 6:
Na een nacht met wat meer slaap wordt de groep wakker onder het zonnetje. Tommy en Danique hebben een slaapzak gedeeld en er lijkt ondertussen echt iets tussen hen te ontstaan. In Kamp 1 geniet Kees van de rust nu de regen voorbij is en beginnen ze de dag met wat ochtendgymnastiek. Ook Thomas en Deborah in Kamp 2 nemen tijd voor zichzelf met een ‘self-care saturday’.
De avonturiers beginnen aan een stevige klim naar de bergtop en moeten vervolgens 50 meter stijl omhoog langs Shepherd’s Rock. Intussen krijgen beide kampen bezoek van Jan en de opdracht om 40 kilo stenen te verzamelen voor de weegschaal. Lukt het, dan verdienen ze een handdoek en zeep. Jayh heeft het zwaar met de klim, maar bereikt uiteindelijk toch de top.
Na de opdracht trekt de groep richting nachtkamp 7, waar Jan onderweg alweer op ze wacht met een belangrijke boodschap. Beide kampen haalden de opdracht niet en de groep hoeft het gewicht dus niet mee te dragen. Na twee uur hiken bereikt iedereen bij daglicht het nieuwe kamp, maar irritaties steken de kop op. Ook lukt het maar niet om het vuur aan te krijgen. Na een uur proberen lukt het eindelijk toch.
Na een nieuwe regenachtige nacht proberen ze de dag te starten met havermout en rozijnen. Al snel komt Jan met een nieuw dilemma. Niemand wil achterblijven dus moeten ze weer rooksignalen trekken. Tommy trekt het werkende rooksignaal en mag beslissen wie er als eerste achterblijft.
Update aflevering 5:
Na een doorregende nacht in de grot is iedereen uitgeput en de sfeer belandt op een dieptepunt. In kamp 1 is de situatie zo slecht dat evacuatie noodzakelijk is. Jet en Kees worden daarom met hulp van een reddingsteam langs een rotswand naar een veiligere plek gebracht.
Na de zware nacht krijgt de groep een uur om op te laden bij het kampvuur. Vooral voor de zieke Danique is dit erg nodig. Daarna volgt het tweede dilemma, maar niemand wil vrijwillig achterblijven. Tommy trekt het werkende rooksignaal en kiest voor Thomas. Samen met Deborah vertrekt hij naar Kamp 2.
De rest van de groep loopt een zware etappe van 3 kilometer met 425 hoogtemeters, met een symbolische last in hun handen. Ondertussen voelen Thomas en Deborah zich nog niet thuis in Kamp 2 en missen ze de groep en de commando’s. Jet en Kees zijn nog steeds op zoek naar hun nieuwe slaapplek.
Aan het einde van de dag deelt de groep bij het kampvuur waarvoor hun last stond. Jet en Kees komen ook eindelijk aan bij hun nieuwe kamp, waar Kees het op het eerste oog verschrikkelijk vindt.
Update aflevering 4:
In aflevering 4 wordt het de groep opnieuw zwaar gemaakt. Fenna en Steven besluiten te stoppen, waardoor er ’s nachts nog minder mensen zijn om de wacht te houden en het slaaptekort verder toeneemt. Jet en Kees richten zich op het verbeteren van het kamp en gaan op zoek naar grotere stukken hout, zodat het vuur niet telkens uitgaat.
De groep staat ondertussen voor een nieuwe uitdaging: een zipline op 65 meter hoogte van 320 meter lang. Om de volgorde te bepalen, ranken de deelnemers zichzelf op mentale en fysieke kracht. Tommy mag als eerste, en na drie overtochten wordt hij aangewezen om zes andere avonturiers binnen te halen, met hulp van Bo bij de laatste oversteek. De groep kiest ervoor om John te helpen en dus moet Tommy ook de laatste avonturier nog binnenhalen.
Daarna kiezen de deelnemers voor een korte, zware route met een culinaire verrassing, in plaats van de langere makkelijke weg. Eenmaal aangekomen brengen ze de nacht door in een grot en krijgen ze als beloning een stukje vlees voor het diner. De groep hoopt op een droge nacht, maar doordat de grot niet regenbestendig is, lukt het niet om het kampvuur goed aan te houden.
Update aflevering 3:
In aflevering 3 kwamen de deelnemers voor hun eerste grote dilemma te staan: vijf avonturiers wilden achterblijven in het survivalkamp, maar er was slechts plek voor twee. Uiteindelijk bleven Jet en Kees achter in kamp 1. De rest van de groep begon aan een zware tocht van tien uur naar het nachtkamp, terwijl regen het pad extra gevaarlijk maakte. Onderweg moesten de deelnemers over een hoge kapotte brug lopen.
Ondertussen voerden Jet en Kees een opdracht uit: met een tank van 3 en 5 liter moesten ze precies 4 liter water verzamelen. Dit lukte, waardoor de groep bij het nachtkamp met vier in plaats van twee personen de wacht moest houden. Ook kregen ze als beloning een verse forel voor het avondeten.
De groep had toen nog twee uur te gaan tot het nachtkamp en moest nog een zware klim omhoog maken. Eenmaal aangekomen bleek het kamp op een steile plek te liggen. Terwijl Jet en Kees genoten van hun verdiende maaltijd, bereidde de rest van de groep zich voor op een koude, zware nacht.
Update aflevering 2:
Na het vertrek van Ammar in de vorige aflevering, bleek dat hij niet de enige was die de ruige wildernis van Albanië zwaarder vond dan gedacht. De fysieke inspanning en het gebrek aan slaap braken de overige kandidaten inmiddels ook op. Tijdens de tocht naar een nieuw nachtkamp ontstond er bovendien onenigheid in de groep. De achterblijvers vonden dat ze te veel moesten tillen, terwijl de snelle wandelaars zich van geen kwaad bewust waren. Janice besloot de voorlopers te confronteren.
Daarnaast vroeg een gevaarlijke klim langs een ravijn behoorlijk wat concentratie, maar er viel toch een gewonde. Vervolgens moest een aantal kandidaten een deel van de route door ijskoud bergwater zwemmen. Wie offerde zich op? En wie wilde er in het eerste survivalkamp achterblijven?
Update aflevering 1:
In aflevering 1 werden de deelnemers wakker op een vlot in het ijskoude Albanië, met enkel een slaapzak om hen warm te houden. Hoewel Ammar weet hoe het is om op oncomfortabele plekken te slapen, viel de eerste dag hem zwaar. Ook omdat hij bij de eerste proef zijn hele tas inpakte, die dan veertig kilo bleek te zijn. Ammar wilde vooral laten zien dat hij het kan, nadat hij afkickte van drugs en een tijd op straat heeft geslapen. Voor Jet de Nijs was deze eerste aflevering het begin van de zoektocht naar zichzelf, sinds het overlijden van haar man Rob de Nijs. Steven Kazàn wist na een zware tocht Kamp 1 te bereiken. Een andere deelnemer gaf aan het einde helaas al op en vertrok naar huis.
No Way Back VIPS 2026: de deelnemers
Ook in het 2026-seizoen van No Way Back VIPS staan weer veertien bekende Nederlanders klaar om een stevige tocht te maken door de wildernis. Alle kandidaten zijn bekend en we hebben ze voor je op een rij gezet:
- Tommy van Lent
- Jet de Nijs
- Fenna Ramos
- Steven Kazàn
- Manuel Broekman
- Danique Hosmar
- Merel van Dongen
- Deborah Luijendijk
- Ammar Bozoglu
- Kees Stevens
- Bo Wilkes
- Thomas Cammaert
- Arno Kantelberg
- Jayh Jawson
De presentator van No Way Back VIPS 2026
Jan Versteegh is de presentator van No Way Back VIPS en ook in 2026 vangt hij de kandidaten op. Met zijn enthousiasme en humor zorgt hij ervoor dat de spanning bij de deelnemers en de kijkers in toom wordt gehouden. Versteegh kun je verder kennen als verslaggever van PowNews en als presentator van Lingo, De Bondgenoten en Let’s Play Ball.
In dit nieuwe seizoen is echter niet ex-commando Ray Klaassens, maar commando John Sohilait erbij om de BN’ers mentaal en fysiek sterk te houden tijdens het overleven in de natuur onder zware omstandigheden.
Tekst gaat verder onder de afbeeldingen
No Way Back VIPS trailer
Waar kijk je No Way Back VIPS 2026?
No Way Back VIPS 2026 kijk je sinds donderdag 1 januari wekelijks vooruit op Videoland. Sinds donderdag 8 januari zijn de uitzendingen ook iedere donderdag om 20.30 uur te zien op SBS6. Aflevering gemist? Niet getreurd, want dan kun je deze gemakkelijk terugkijken via KIJK.nl.
Over No Way Back VIPS
No Way Back VIPS is een survivalprogramma waarin BN’ers voor een loodzware opdracht staan. Ze moeten in de wildernis zien te overleven en van kamp naar kamp moeten trekken om uiteindelijk de finish te behalen. Volledig afgesloten van de buitenwereld, midden in een afgelegen natuurgebied en ver weg van comfort en gemak. De deelnemers moeten zonder enige hulp van buitenaf de tocht zien af te leggen onder zware omstandigheden, alles voor die flinke geldprijs.
Het programma is extra spannend vanwege de keuzes waar de deelnemers constant voor staan. Blijven ze in een survivalkamp om uit te rusten, met de kans een deel van het prijzengeld mis te lopen? Of gaan ze stug door om de finish te halen en de buit binnen te harken? No Way Back VIPS belooft een ultieme test van doorzettingsvermogen, strategisch inzicht en mentale kracht. Hier worden deelnemers tot het uiterste gedreven, zowel fysiek als mentaal.