Tygo in de Flakka
Tygo in de Flakka is het nieuwste programma van Tygo Gernandt, waarin hij de gevaarlijke wereld van de zombiedrug flakka onderzoekt. Hij gaat in gesprek met gebruikers, hulpverleners en anderen die met deze drug te maken hebben. Tygo in de Flakka kijk je sinds woensdag 1 oktober wekelijks om 21.20 uur op NPO 3! Ben je benieuwd wat je ervan kunt verwachten? Lees dan hieronder alles wat we er al over weten!
Alles over de docu Tygo in de Flakka
Beleef Tygo in de Flakka bij de NPO met Ziggo
Laatste update: 6 oktober 2025
Producent: SimpelZodiak
Presentator: Tygo Gernandt
Genre: Documentaire
Wat we weten over Tygo in de Flakka
In Tygo in de Flakka duikt Tygo Gernandt in de wereld van flakka, een extreem verslavende en gevaarlijke synthetische drug, ook wel bekend als de zombiedrug. De docu-serie onderzoekt niet alleen de impact van deze drug op gebruikers en hun omgeving, maar ook de bredere maatschappelijke gevolgen en hoe flakka zijn weg naar Nederland vindt.
In de docu gaat Tygo in gesprek met verslaafden, ervaringsdeskundigen, hulpverleners en familieleden van slachtoffers. Ook onderzoekt hij wat flakka doet met zowel je lichaam als je geest, en kijkt hij naar de enorme uitdagingen bij de bestrijding ervan.
Het doel van de serie is om inzicht te geven in de problematiek rondom flakka en om ons bewust te maken van de destructieve werking van deze drug. Kortom, Tygo in de Flakka combineert persoonlijke verhalen met een kritische blik op de bredere impact van Flakka binnen de samenleving.
De presentator van Tygo in de Flakka
De presentatie van Tygo in de Flakka is in handen van Tygo Gernandt. Tygo is (stem)acteur en presentator en brak in 1996 door in zijn rol als Dennis Hulshof in de serie Fort Alpha. Sindsdien heeft hij een indrukwekkende carrière opgebouwd en won hij twee keer een Gouden Kalf met zijn acteerwerk in Van God Los en Het Schnitzelparadijs.
Als stemacteur heeft hij onder andere de stem van Eddie nagesynchroniseerd in The Ice Age Adventures of Buck en de stem van Maxime Le Mal in Verschrikkelijke Ikke 4. Eerder was hij de stem van Gargamel in De Smurfen en Yax in Zootropolis.
Daarnaast heeft hij deelgenomen aan verschillende populaire tv-programma’s. In 2014 en 2020 was hij te zien in Wie is de Mol? en hij haalde zelfs de finale van dit programma in 2022. In 2016 deed hij mee aan Ik hou van Holland en in 2017 aan The Big Escape en Het perfecte plaatje. In 2021 schitterde hij als Giraffe in The Masked Singer en behaalde hij de vierde plaats.
Sinds 2018 is Tygo ook actief als presentator. Hij maakte twee programma’s waarin hij complexe maatschappelijke problemen onderzoekt: Tygo in de GHB en Tygo in de psychiatrie. In beide series duikt hij in de wereld achter de cijfers en gaat hij op zoek naar de menselijke verhalen.
- 50% korting op Internet & TV
Tekst gaat verder onder de afbeeldingen
Tygo in de Flakka trailer
Waar kijk je Tygo in de Flakka?
De vierdelige serie Tygo in de Flakka kijk je sinds 1 oktober iedere woensdag om 21.20 uur op NPO 3. Heb je Tygo in de Flakka gemist? Geen probleem, terugkijken kan via NPO Start of NPO Plus.
Over Flakka
In Tygo in de Flakka onderzoekt Tygo Gernandt de verwoestende impact van flakka, een synthetische drug die bekendstaat als de zombiedrug. Deze drug, officieel bekend als alfa-Pyrrolidinopentiofenon (α-PVP), veroorzaakt extreme gedragsveranderingen zoals hallucinaties, paranoia, agressie en ongecontroleerde bewegingen, wat vaak doet denken aan zombies. Bij hoge doseringen wordt de vecht-of-vluchtreactie in het brein geactiveerd, wat leidt tot irrationeel en soms gewelddadig gedrag. Daarnaast brengt flakka ernstige gezondheidsrisico's met zich mee, waaronder hartritmestoornissen, orgaanschade en zelfs fatale oververhitting.
Kijktips nodig? Bekijk de Entertainment Gids vol tips voor tv, streaming en sport.