Direct naar inhoud

Keti Koti 2025 op tv

Zondag 29 juni en dinsdag 1 juli op NPO!

 

Keti Koti betekent letterlijk "ketenen gebroken" en markeert de afschaffing van de slavernij in Suriname en de voormalige Nederlandse Antillen op 1 juli 1863. Het is een dag van herdenking en viering, waarbij wordt stilgestaan bij het slavernijverleden en tegelijkertijd vrijheid, gelijkheid en verbinding worden gevierd. Keti Koti kijk je 29 juni om 11.05 uur op NPO 2 en 1 juli om 20.30 uur op NPO 2. De Nationale Herdenking Slavernijverleden kijk je op 1 juli om 13.45 uur op NPO 1. Ben je benieuwd wat je kunt verwachten? Lees dan hieronder alles wat we al weten!

Wat we weten over Keti Koti 2025 op tv

Beleef de Keti Koti 2025 bij de NPO met Ziggo

Laatste update: 26 juni 2025

Het uitzendschema van Keti Koti 2025:

Uitzendschema Keti Koti 2025
Wanneer? Wat? Tijd Zender
Zondag 29 juni 2025 Live-uitzending Keti Koti vanuit Zwolle 11.05 - 11.35 NPO 2
Dinsdag 1 juli 2025 Live-uitzending NOS Herdenking Slavernijverleden 13.45 - 15.35 NPO 1
Dinsdag 1 juli 2025 Live-uitzending Keti Koti Festival 20.30 - 21.30 NPO 2

Keti Koti 2025 op tv staat dit jaar stil met bijzondere uitzendingen die het slavernijverleden herdenken en de vrijheid vieren. De programma’s bieden een persoonlijke kijk op deze belangrijke dag in de geschiedenis.

Keti Koti vanuit Zwolle

Op zondag 29 juni wordt de landelijke herdenkingsdienst uitgezonden, dit jaar vanuit Zwolle. Met het thema ‘Verbinding en hoop’ staat de stad stil bij haar rol in het slavernijverleden en wat daarvan vandaag de dag nog zichtbaar is.

Presentator Jurjen ten Brinke verkent in deze uitzending samen met burgemeester Peter Snijders de stad en bezoekt locaties die herinneren aan dit koloniale verleden. Ze onderzoeken hoe het slavernijverleden zijn sporen heeft nagelaten in het straatbeeld en in het collectieve geheugen van de inwoners. Met hulp van een historicus en een betrokken Zwollenaar komt de geschiedenis echt tot leven.

Nationale Herdenking Slavernijverleden

Op dinsdag 1 juli zendt de NOS de Nationale Herdenking Slavernijverleden live uit vanuit het Slavernijmonument in het Oosterpark in Amsterdam. Deze ceremonie herdenkt 162 jaar sinds de afschaffing van de slavernij en 152 jaar sinds deze daadwerkelijk werd beëindigd. De ceremonie bevat toespraken, optredens en reflectie op de blijvende impact van het verleden.

Keti Koti Festival op het Museumplein in Amsterdam

Later die dag op 1 juli brengen Omroep ZWART en de EO samen verslag uit van het Keti Koti Festival op het Museumplein in Amsterdam. De uitzending richt zich op persoonlijke verhalen, muzikale optredens en gesprekken die in het teken staan van diversiteit, vrijheid en saamhorigheid.

Met bijdragen van onder anderen presentatrice Veronica van Hoogdalem, schrijver Ronald Giphart en zangeressen Edsilia Rombley en Giovanca Ostiana wordt de verbinding tussen verleden, heden en toekomst gemaakt. De avond wordt afgesloten met een inspirerende toespraak van voormalig nieuwslezeres Noraly Beyer.

De beste films en series kijken?
Stap nu over en krijg een
streamingdienst cadeau
  • 50% korting op Internet & TV
Logo SkyShowtime, Disney+ en HBO Max

Presentator Keti Koti 2025 op tv

Jurjen ten Brinke presenteert Keti Koti in Zwolle. Jurjen is een christelijk spreker, auteur, presentator en voormalig voorganger. Hij presenteerde eerder onder anderen het EO-programma De Kapel, Nederland Zingt (op Zondag) en Nederland Zingt Dichtbij. Als spreker was hij te horen op christelijke evenementen als Opwekking en de Nederland Zingt-dag.

De Nationale Herdenking Slavernijverleden wordt gepresenteerd door Simone Weimans en Evita Mac-nack doet live verslag. Simone is een Nederlandse nieuwslezer en journalist. Ze werd bekend door haar rol als presentatrice van het NOS Journaal. In 2018 deed ze mee aan Wie is de Mol? en dit jaar was ze te zien als gastpanellid van Make Up Your Mind. Evita is presentator en ook nieuwslezer. Sinds 2019 presenteert zij het NOS Jeugdjournaal.

Veronica van Hoogdalem neemt de presentatie van het Keti Koti Festival in Amsterdam op zich. Veronica is een presentatrice en werd bekend als presentator bij muziekzender TMF. Momenteel presenteert ze programma’s als Podium ZWART en Wat Anders.

Waar kijk je Keti Koti 2025 op tv?

De Keti Koti herdenkingsdienst in Zwolle kijk je op zondag 29 juni om 11.05 uur op NPO 2. De Nationale Herdenking Slavernijverleden kijk je op dinsdag 1 juli om 13.45 uur op NPO 1. Het Keti Koti Festival in Amsterdam kijk je op dinsdag 1 juli om 20.30 uur op NPO 2. Heb je een uitzending van Keti Koti gemist? Terugkijken kan via NPO Start.

Waar gaat Keti Koti op tv over?

Keti Koti op tv staat stil bij de afschaffing van de slavernij op 1 juli 1863. 'Keti Koti', wat 'Ketenen Gebroken' betekent in het Sranantongo, is een moment van herdenking en viering. Er is aandacht voor het slavernijverleden, de betekenis daarvan voor het heden en het belang van bewustwording en verbinding. Ook wordt stilgestaan bij de kracht van de mensen die tot slaaf waren gemaakt en bij wat hun nakomelingen hebben opgebouwd. Verhalen, muziek en tradities spelen een belangrijke rol op deze dag en worden verder toegelicht.

Tekst gaat verder onder de afbeeldingen

Ook interessant:
Meer kijktips?
De Entertainment Gids

De beste tips voor films, series, programma's, sport, concerten en events voor jou.  

zenderoverzicht