Internet 200 Mbit/s
-
Niet van toepassing Gratis wifi-versterker
Even een waarschuwing vooraf: je modem en wifiboosters kunnen niet tegen vocht. Condens, een plotselinge regen- of sneeuwbui, een omgevallen glas bier, het kinderbadje, vocht dat uit je gazon optrekt; daarmee maak je je apparatuur snel kapot.
Daarnaast is het goed om te weten dat onze Wifi Garantie alleen binnenshuis geldt.
Met een beetje creativiteit kun je wifi-dekking rond je huis krijgen. Laten we er even vanuit gaan dat je achtertuin of terras grenst aan je woonkamer. Staat je modem in de woonkamer? Of heb je daar een wifibooster? Dan ben je al een stukje verder bij je einddoel: wifi buiten.
Dikke betonnen buitenmuren zijn geen vrienden van je wifi. En HR++-glas (of met nog meer plussen) al helemaal niet. Dat glas helpt je stookrekening laag houden, maar houdt net zo hard je wifi-signaal binnen als je mobiele bereik buiten. Wat te doen?
Betonnen muren kun je niet verplaatsen, dus daarom richten we ons op ramen en deuren.
Hoe verder je ramen en deuren openzet, hoe beter. Al is dat met de huidige brandstofprijzen niet aan te raden. Dat kan trouwens ook bij je tuinhuisje of mancave wanneer je daar al internet hebt geïnstalleerd (blijf ook hier voorzichtig met vocht). Als het je lukt om je modem of een wifibooster strategisch en ‘in het zicht’ van het raam of de deuropening te plaatsen, dan komt het wifi-signaal waarschijnlijk goed door in je buitenruimte.
Heb je wel HR++-en-hoger-glas maar geen raam of buitendeur die open kan, dan zit dit glas je ‘wifi buiten’-geluk mogelijk in de weg. Dan ben je aangewezen op de databundel van je mobiele abonnement. Hou in de gaten dat je die niet te snel verbruikt.
Er is tot slot nog één laatste hindernis voor het in je tuin of op je terras genieten van lekker buiten genieten van een sporttoernooi op je tablet of smartphone: de buren. Vooral als je geluid te hard aan staat. Want dan kunnen zij niet rustig genieten van dat concert dat ze zelf net hebben opgezet. Hou rekening met elkaar. Of beter: kijk samen naar die wedstijd, extra leuk als er winstkansen zijn voor Nederlandse sporters.